Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yol Yardımı Nedir?

Aracımızla yola çıkar ve gitmek istediğimiz yere ulaşmayı isteriz. Bu yolculuğun keyfini sürerek yeni yerler keşfederek ve yolun tadını çıkararak seyahat etmek isteriz. Fakat bu isteklerimiz her zaman gerçekleşmez. Yol şartlarına göre kaza, aracın bozularak yolda kalmak ve yakıt sorunları gibi istemediğimiz olaylarla karşılaşabiliriz. Günümüz şartlarında yolda kalırsanız diğer araçlardan yardım bulma olasılığınız çok az. Herkesiz acelesi var ve de yolda güvensizlikten dolayı durmuyorlar. Bu durumda imdadınıza yol yardım ekipleri yetişmektedir. Yol yardımı, yolda ilerlerken herhangi bir nedenden dolayı sürücülerin yolda kalmasında yardımınıza gelerek sorunu çözen ve sizi düştüğünüz durumdan kurtaran bir hizmettir.

Ülkemizde trafik kazalarının sayısı oldukça fazladır. Dikkatsiz sürücüler ve bakımsız araçlar la çıkılan yolda sizin suçunuz olmasa bile yolda başınıza bir şey gelebilir. Böyle durumlarda sıkıntıya düşmemek için yol yardım paketlerinden satın almanızı önerilmektedir. Kaskonuz içerisindeki paketlerde yol yardımı seçeneği olduğundan emin olun. Eğer bu seçenek bulunmuyorsa kasko poliçenize eklettirmenizde fayda vardır.

Yol Yardımı
Yol Yardımı

Yol yardımı ile, aracın arızalanması, kaza durumu, lastik patlaması ve aracın çalışmaması gibi durumlarda yol yardım ekiplerinin yardımı ile bu durumdan kolayca çıkabilirsiniz. Yol yardım hizmeti yolculuk için bir nevi sigortadır. Yol yardım hizmeti almış sürücünün başına istenmeyen bir olay geldiğinde anında müdahale edilmektedir. Aracın karıştığı kaza yada arıza yapması durumunda aracın serviste kalacağı süreç için kasko şirketi bir araç tahsis etmektedir. Tıbbi yardım, kalacak yer temini gibi de sizi rahatlatacak hizmetleri ile yol yardımı hizmeti ile istenmeyen olaylardan en hafif bir şekilde çıkılması sağlanıyor.

Yol yardım hizmetinin geçerli olmadığı bazı durumlar vardır. Sürücünün kendini kaybedecek bir madde alması yada alkollü olarak direksiyon başına geçmesinde yaşanılabilecek kazalarda yol yardım hizmetinden faydalanılamaz. Ayrıca savaş doğal afet, ayaklanma, grev, tehlikeli hobiler, iç savaş, volkanik patlama ve meteor düşmesi halinde de yol yardım hizmetinden faydalanılamamaktadır.

Yol yardım hizmeti kasko poliçenize eklenmesi gereken bir sigortadır. Poliçe ücretinin üstüne yol yardım paketi eklenerek yeni bir kasko poliçesi oluşturulur. Yol yardım paketinin ücreti standart poliçenizin üstüne yaklaşık 100 ile 250 TL eklenerek sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!