Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Türkiye’ye Wolkswagen Yatırımı

Uzun süredir gündemde olan ve çok tartışılan Wolswagen’in nereye yatırım yapıp otomobil fabrikası kuracağı nihayet sonuçlandı. Manisa’ kurulacak iddiasıyla Türkiye gündemini meşgul eden Wolkswagen Otomobil Fabrikası hakkında önemli bir isimden açıklama geldi.

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, otomobil fabrikasının Manisa’ya kurulacağını ve bunu için çalışmalara başlanıldığını açıklamıştı. Süreç hakkında yeni bir açıklama da Çekya Başbakanı Andreij Babis, Wolkswagen’in Türkiye’ye yatırım yapacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin sonunda yapılan açıklama ile Wolksagen Türkiye’ye bir otomobil fabrikası kuracak. Yapılacak yatırım yaklaşık değeri 1 milyar dolar civarında.

Alman yetkililerin herhangi bir açıklama yapmaması yatırımın kesinliği hakkında herhangi bir bilgi vermemekle berber Alman yetkililerin Türk yetkililerle görüştükleri bilinmekte. Özellikle vergi konusunda bir ayrıcalık isteyen Almanlar Türkiye’ye büyük bir yatırım yapacaklarını böylece Wolkswagen için ülkemizin büyük bir öneme sahip olacağı binlerce kişiye ekmek kapısı olmakla beraber bölgenin kalkınmasına direk katkı sağlayacaklarını belirtti.

İsteklerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmesiyle birlikte beklemeye geçen Alman yetkililer kısa süre sonra nihai kararı vereceklerini açıkladı.

Ülkemiz için büyük bir fırsat olan Alman firmanın bu büyük yatırımı işsizliği ve nitelikli iş gücünün kullanılmasına mutlaka bir çözüm sağlayacaktır. Böylece sadece bölgesel kalkınma sağlanmayacak aynı zamanda ülke ekonomisine büyük katkı verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!