Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Toyota Olimpiyatlar İçin Araç Üretecek

Japon otomobil üreticisi Toyota önümüzdeki 2020 yılında Tokyo’da düzenlenecek yaz olimpiyatlarına özel araçlar üretiyor. Çevreci olması açısından üretilmesi planlanan 3700 adet aracın tamamının elektrikli olması düşünülmekte. Tamamı elektrikli üretilecek araçların yanı sıra olimpiyat meşalesine eşlik etmesi için bir otonom araç üretme planları da bulunmakta.

2017 yılından bu zamana geliştirilme çalışmaları sürdürülen Toyota Concept-i isimli araç otonom 4 seviyesine getirildi. Geliştirdiği teknolojileri gözler önüne çıkarmayı planlayan Toyota ayrıca araca özel bir yapay zeka geliştirerek aracın insanlarla iletişime geçmesini sağlayacak.

Concept-i adlı aracın olimpiyat meşalesini taşıyıp taşımayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat söylentilere göre çok dikkat çekecek bir tasarıma sahip aracın meşaleyi de taşıması bekleniyor. Aracın tasarımı hakkında ortada herhangi bir bilgi bulunmamasına rağmen tekerleklerin gizli bir şekilde olacağı, standart bir direksiyon bulunacağı ve yeni teknolojilerin tamamıyla otonom 4 yazılıma sahip olacağı bilinmekte.

Toyota’nın olimpiyatlar için ortaya çıkardığı plan ise yavaş yavaş ortaya çıkmakta. Olimpiyatlarda kullanılmak üzere flo otomobiller üretecek ve bu araçlar olimpiyat köylerindeki atletleri ve çalışanları olimpiyatların düzenleneceği yerlere taşıyacak.  Araçların tamamının elektrikli olacağı ve otonom özellikler bulunduracağı bilinmekte. Toyota ayrıca geliştirdiği 500 adet Hidrojen yakıtlı aracı da bu bölgelere göndermeyi planlıyor.

Toyota’nın hem olimpiyatlara vereceği katkı hem de yapacağı büyük reklam ile önümüzdeki yıl satışlarını artırma planları olduğu kesin. Ekonomik durgunluk ile birlikte düşen sıfır otomobil satışları üzerinde bu hamlenin bir etkisi olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!