Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Putin’in Gözde Otomobili Avrupa’da Satışa Çıktı

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in aracı olan ve Putin ile özdeşleşen Aurus marka otomobil, Avrupa pazarı için satışa çıktı.

Rusya devlet başkanı siyasiliğin yanı sıra sporcu kişiliği ve otomobillere olan merakı ile tanınmaktadır. Otomobil sevdası onu özel bir markayı devlet tarafından destekletecek boyuta getirdi. Aurus Senat marka otomobilin geliştirilmiş bir versiyonunu Putin tarafından satın alınarak kullanılmaya başlandı. Magazin gündemine ve devlet başkanlarına bulduğu her fırsatta otomobili öven Putin, aracın Avrupa’da satılması gerektiğini söylüyordu. Şirket yöneticileri Avrupa pazarı için gerekli satış planlarını hazırladıktan sonra Avrupa’da satışa başladı. 274 bin dolarlık bir fiyat ile satışa çıkan Aurus, ilk olarak Cenevre otomobil fuarında görücü karşısına çıkarıldı. Kendilerini lüks markaların rakibi olarak gören şirket yönetimi özellikle Rolls Royce markasına rakip olmak ve onun sahip olduğu ultra lüks araç pazarıan dahil olmak istiyor. Rakiplerinden uygun fiyata lüks araç satan Aurus ÇİN ve Kuzey Afrika gibi ülkelerden büyük siparişler bekliyor.  İlerleyen dönemlerde bir de SUV model çıkaracaklarını açıklayan şirket yöneticileri ayrıca elektrikli ve hibrit modeller üzerinde de çalıştıklarını belirtti. Ayrıca yakın bir zamanda Çin’de bir bayi açmayı düşündüklerini belirtti.

Aurus Senat, Rolls-Royce Phantom modeline oldukça benzemektedir. Hatta çoğu kaynaklarda araç tasarlanırken Rolls-Royce’den esinlenildiği belirtilmektedir. Senat’ın teknik verilerine bakacak olursak; 6.3 metre uzunluğa ve 4.3 metre aks mesafesine sahip. 4.4 litre 590 beygir ve 880 Nm tork üreteren V8 motora sahip  olan Senat 0 dan 100 km hıza 6 saniyede ulaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!