Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Oto Kuaför Nedir?

Otomobiller bizi bir yerden bir yere taşıyan, ekmek kapımız ve hobi amaçlı kullandığımız araçlarımızdır. Uzun süreler içerisinde vakit geçirdiğimiz otomobillerimiz bize ve dış hava şartlarına bağlı olarak kirlenmektedir. Kirlenen otomobil güzel ve çekici bir şekilde gözükmez. Hatta çoğu kişi otomobili kirli haldeyken onunla yolculuk bile etmez. Otomobilleri bu kirli ve pis durumlarından kurtarmak için oto kuaförler bulunmaktadır.

Oto kuaför genel anlamda araçların yüzeysel bir şekilde  temizlenmesi anlamına gelmektedir. Araçların dış kaportası ve iç parçaları temizlenmektedir. Ayrıca dış kısmına pasta-cila yapılarak aracın daha çekici görünmesi sağlanmaktadır. Aracın motoru yıkanarak parlatılır. İşin ehli kişiler tarafından yapılması gereken oto kuaför işleminde kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Kimyasal maddelerin kullanımı iyi bilinmediği takdirde araca faydadan çok zarar verebilmektedir.

Oto Kuaför Nedir
Oto Kuaför

İşini iyi yapan bir oto kuaför hizmetinde aracın için ve dışı güzel bir şekilde yıkanmakta ve temizlenmekte. İç kısımlarda anti bakteriyel temizlikle birlikte aracınız hem size hem de vücudunuza fayda sağlar. Araç içindeki kumaş, deri ve plastik aksamlar özel kimyasallarla temizlenerek araç içerinde tek bir bakterinin bile kalmaması sağlanmaktadır.

Günümüzde azalan boş vakitlerle birlikte insanlar araçlarının ihtiyacı olan bakımları kendileri yapamamaktadır. Bu yüzden oto kuaförler aracınızla ilgili her tür sorunu çözebilecek şekle gelmiştir. Oto kuaförün kullandığı kimyasal sıvılar ve aletleri ile aracınızın son derece temiz olması sağlaması ile birlikte aracınızda gönül rahatlığında yolculuk yapabilirsiniz. Profesyonelce yapılan işlem sonunda da aracınızın görüntüsü de istek uyandıracak şekilde artacaktır. 

Oto Kuaför Nedir
Oto Kuaför

Oto kuaför hizmetlerini sayacak olursak; iç ve dış yıkama, iç detaylı temizlik, jant temizliği, paspas temizliği, havalandırma kanallarının temizliği ve aracın içerisindeki kötü kokuların ve havanın uzaklaştırılması olarak sıralanabilir. Dış boyanın parlatılması ile aracın dışarıdan bakıldığında eski günlerindeki gibi görünmesi sağlanabilmektedir. Ayrıca iç kısımlardaki plastik kısımlarında parlatma işlemi sonunda iç plastik aksamda eski günlerindeki gibi parlak ve canlı görüntüsüne dönmektedir. Motorun yıkanıp parlatılması ile motor performansında da artış gözlenilmektedir.

Oto kuaför uygulaması verilen hizmetin çeşitliliğine göre farklı fiyatlara sunulmaktadır. Ortalama olarak dış yıkama 10 TL, iç dış yıkama 35 TL, detaylı iç ve dış temizlik 150 TL ve komple detaylı temizlik 200 TL  gibi ücretlere verilmektedir. Ücretler verilen hizmete göre farklılık gösterse de oto kuaför ustalarının yeteneklerine göre de değişiklik göstermektedir. Fakat ucuz olsun diye ne olduğu belirli olmayan temizlik ürünleri kullanılan ve çalışanlarının gerekli yeteneklere sahip olmadığı yerlerde alınan oto kuaför hizmeti aracınıza yarardan çok zarar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!