Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kilometre Sorgulama Servisi 1.5 Milyon Kez Kullanıldı

PTT ve Karayolları tarafında geliştirilen 2. El araçların kilometre ve muayenelerini sorgulamak için kullanılan sistem 1.5 Milyon kez kullanıldı.

Ulaştırma ve Altyapı bakanlığının açıkladığı verilere göre 2017 yılında PTT ile Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan ” Bilgi Paylaşımı Esaslarının Düzenlenmesi ” adlı protokol ile PTT tarafından verilen hizmetlerle ikinci el araçların kilometrelerinin sorgulaması işlemi tüm kullanıcılara sunuldu. Böylece özellikle ikinci el araçların satışında kilometre sıfırlayarak satış yapıp haksız kazanç elde etmek isteyenlerin önü kesilmiş oldu.

PTT nin mobil uygulamasıyla birlikte plaka ve şasi numarası girilerek araçların kilometreleri sorgulanabiliyor. Böylece araç üzerinde yazan kilometre ile gerçekte alınan yol karşılaştırılabiliyor. Bu hizmet karşılığında kullanıcılardan 5 TL ücret alınıyor. Sistem, araçların muayeneye geldiği sırada kayıt altına alınan kilometre bilgisinin doğru ve güvenilir bir şekilde kullanıcılara sunmaktadır. Uygulamayı bu güne kadar 1,5 Milyon kişi kullanarak araçların kilometre bilgileri öğrenildi.

İkinci el araç sahibi olmak isteyenlerin aracın kilometresini sorgulama işlemi yapması için PTTBank internet bankacılığı, PTTBank müşterisi olmayanlar üyelik işlemi gerektirmeden ”www.epttavm.com” ve ”HGS-Online Bakiye yükle” mobil uygulamaları ile işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.  

PTT tarafından geliştirilen kilometre sorgulama sistemi gün geçtikçe daha fazla insan tarafından kullanılmaya başlanmaktadır. Özellikle artan ikinci el otomobil satışlarında kötü satıcılara karşı haksızlığa uğramaktan korkan kişilerin imdadına kilometre sorgulama sayfası yetişiyor. Açıldığı günden günümüze 1,5 Milyon kişinin kilometre sorgulaması yaptığı sistem ile doğru ve güvenilir kilometre bilgisine sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!