Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Karsan Ar-Ge Merkezi Unvanına Kavuştu

Uzun zamandır ülkemizin ve diğer bir çok ülkenin otobüs ihtiyacını karşılamak için çalışan Karsan, Sanayi Ve Ticaret Bakanlığına yaptığı başvuruyu sonuçlandırarak Ar-Ge merkezi unvanına kavuştu.

Karsan Ar-Ge
Karsan Ar-Ge

”Araştırma,, geliştirme ve tasarım faaliyetlerinin desteklenmesi hakkındaki kanun” kapsamında Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığına yapılan Ar-Ge merkezi ile ilgili başvurusu sonuçlanan Karsan gerekli yeterlilikleri sağladığı kararının ardından Ar-Ge merkezi unvanı aldı. Böylece Ar-Ge merkezine tanına teşvik ve muafiyetlerden yararlanma hakkı elde etmiş oldu.

Karsan Ar-Ge
Karsan Ar-Ge

Konuyla ilgili açıklama yapan Karsan Ceo’su Okan Baş, ”Önümüzdeki 10 yılın elektrikli ve otonom araçlar üzerinde gelişeceğini vurgulayarak özellikle bu teknolojiler üzerinde çalışmalar yapacaklarını belirterek hedefler doğrultusunda ilk olarak Karsan Jest Electiric ve Atak Elctiric modellerini çıkardıklarını” belirtti. Karsan olarak önümüzdeki  10 15 yıllık süreçte revaçta olan ürünleri geliştireceklerini ayrıca Ar-Ge merkezi unvanının kendilerini teşvik edeceklerini belirtti. Üniversite- sanayi işbirliğine yönelik çalışmalarda büyük önem veren Karsan, önümüzdeki dönemde yan sanayi ve diğer Ar-Ge merkezleri ile yürüttükleri çalışmaları da artırarak katma değeri daha yüksek olan ürünlerin ülke içerisinde ve milli imkanlarla üretme çalışmalarına ağırlık vereceklerini açıkladı.

Karsan Ar-Ge
Karsan Ar-Ge

Ar-Ge merkezi unvanı ile birlikte yeni teknolojiler ile yeni projeler geliştirmeye, geliştirilen ürünlerin patentlerinin alınmasına ve bu ürünlerin günlük hayatta kullanılmasına katkıda bulunmayı hedefleyen Karsan önümüzdeki 10 yıl için planlı bir büyümeyle katma değerli ve yerli ürünler geliştirme çalışmalarını artırmayı planlamaktadır. Ayrıca satış merkezi Türkiye olmak üzere üretilen araçların tüm dünyaya pazarlanmasını ve dünyadaki bu büyük pazardan pay almak için çalışmalar yürütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!