Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hız Sınırında Önemli Değişiklik

Kısa süre önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu otoyollarda hız sınırının artacağını ve vatandaşların kontrol dahilinde dahi hızlı bir şekilde ulaşmak istedikleri yere varacaklarını açıklamıştı. Konu ile ilgili olarak yeni bir açıklama yapıldı.

Otoyollarda uygulanan 120 km lik hız sınırının %5 %6 oranında artırılacağının müjdesini veren Bakan Soylu, toplam 140 km hız limiti belirlendiğini açıklamıştı. Sürücüler tarafından merakla beklenen kararla ilgi yeni yapılan açıklamada henüz nihai kararın verilmediği halen görüşmelerin sürdürüldüğü belirtildi. Konunun tüm yönleriyle masaya yatırıldığı ve Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin halen devam ettiği çalışmanın bir an önce tamamlanıp halkımızın daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamasını istediklerini belirtti.

Bakan Soylu sadece hız sınırı konusunda açıklamalarda bulunmayıp Elektronik Denetim Sistemi (EDS) ve plaka tanıma sisteminde yeni yerli bir yazılım üretildiğini tüm otoyollarda ortalama hız koridoru oluşturduklarını belirtti. Otoyola girilen saatle çıkılan saat arasında 132 km hıza uyulursa bir sorun yaşanmayacağı fakat 132 km üst limit aşıldığı takdirde otomatik olarak ceza yazılacağı açıklandı. Bu sistemin sürücüler üzerinde büyük bir caydırıcılık oluşturduğunu söyleyen Bakan Soylu, ayrıca yaptığı açıklamalarda artık trafik kazalarının yol kusurlarından değil sürücü hatalarından kaynaklandığını belirtti. Kazaları artıracak faktörlerin azalmasıyla daha az kaza, daha az can ve mal kaybı yaşandığını belirtti. Ayrıca yollarda daha güvenli bir yolculuk yapılması için çalışmalar yapıldığını ve bunlarında ilerleyen dönemlerde hayatımıza gireceği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!