Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Trafik Sigortasında Değişiklik

İkinci el araç satın alanların trafik sigortaları daha önceden 15 gün geçerli geçerli olmak üzere satıcının sigortası tarafından karşılanmaktaydı. 15 gün geçtikten sonra yeni trafik sigortası yaptırılması zorunlu hale gelmekteydi. Fakat yapılan değişiklikle birlikte Eylül ayından geçerli olup 2. El araç satın alanların aracı alır almaz hemen sigortasını yaptırması gerekmektedir.

Devam

BMW Logosunun Anlamını Açıkladı

Büyük markaların logoları incelendiğinde her kesim tarafından farklı bir yorum gelmektedir. Logoların uzun zamanda ve emekle hazırlanması ve ayını zamanda logoların içinde var olan anlamların logo içerisine işlenmesi usta parmaklar gerektirmektedir. Bundan kaynaklanan logo çizim sürecinin uzun bir zaman almaktadır. Markalar logoları vasıtası ile insanlara ulaşıp ürünlerini satabiliyorlar ve para kazanabiliyorlar. Markalar logolarında çok az değişikliğe gitmek isterler. Bundan dolayı da ilk çizilen logoya bağlı kalarak zaman içerisinde pek az değişiklik yaparak insanların akıllarında kalıcı olmayı isterler.

Devam

Continental’den 3 Boyutlu Göstergeler

Otomobillerin son yıllarda geliştirilen teknolojilerden büyük pay aldığını vurgulamak gerekir. Elektronik çağın iyiden iyiye ağırlığını hissettirdiği dönemde araçların içi bir çok fonksiyonu yerine getirebilen ekranlarla donatılmış durumda. Bu ekranların artık 3 boyutlu bir deneyim sunması Continental’in geliştirdiği teknoloji ile mümkün duruma geldi.2022 yılında seri üretime geçilecek ve araç içindeki gösterge ve ekranların tamamen 3 boyutlu hale gelmesini sağlayan Continental Lightfield teknolojisi araba meraklılarının uykularını kaçıracak gibi duruyor. Geliştirilen teknoloji ile otomobil-insan etkileşimini farklı bir boyuta taşınacak.

Devam

Continental’den Otomatik Basınç Sistemi Teknolojisi

Dynamic Pressure teknolojisi ile her tekerleğin içerisinde jantlara yerleştirilen kompresör ve mikro işlemcilerle lastik basıncı sürekli denetlenip ihtiyaç halinde azaltılıp artırılabiliyor. Sistem ile lastik basıncı otomobilin sürüş modlarına göre de değiştirilebiliyor.

Devam

Sıfır Kilometre Ayıplı Otomobil Davası Sonuçlandı

Herkes bir sıfır araç sahibi olmak ister. Sorun çıkarmasın, ilk ben süreyim ve uzun yıllar temiz bir şekilde binmek için bayilerden sıfır otomobiller satın alınır. Peki ya bayilerden sıfır diye aldığımız ve bir sorun çıkmayacağı fabrikadan direk aldığımızı düşündüğümüz bu otomobillerin sıfır olduğuna nasıl karar veririz?

Devam

Fiat’tan İndirim Kampanyası

Düşen otomobil sayısnda tekrar eski günlerin yaşanması ve satışların yükselmesi için yapılan ÖTV indirimi bitmiş durumda. Fiyatlar tekrar yükselerek bütçeleri zorlar duruma geldi. Buna çözüm olarak otomobil firmaları kendi indirim kampanyalarını yaparak satışlarını yükseltmeye ve can suyu bulmaya çalışıyor. Gerek hurda indirimleri, gerek 2. el otosunu getirene sıfır otomobil alırken yapılan indirimlerle beraber ciddi miktarlarda indirimler söz konusu. Ülkemizde üretim yapan ve çok sayıda aracının yollarımızda dolaştığı Fiat markası da indirime giderek satışlarını artırma niyetinde.

Devam

Gümrüklerde Kalan Araçlara Af geldi

Yurt dışından getirilip istenilen şartları sağlamayan otomobiller gümrüklerde kalmaktadır. Gümrüklerde belirli bir süre bekletilip daha sonra devlet yararına satışa çıkıp devletin kasasına maddi bir gelir olarak geri dönmektedir. Son zamanlarda sıfır araç fiyatlarında kurdaki dalgalanmalardan kaynaklanan artış insanları yurt dışından araç getirmeye sev etmiş ve bir çok araç da gerekli belgelendirmeleri sağlamadığı için gümrüklerin otoparklarında bekletilmektedir. Son günlerde yapılan bir düzenlemeyle gümrüklerde bekletilen araçlara af gelerek gerekli özellikleri taşıyanlar sahiplerine iade edilecek.

Devam
error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!