Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Trafik Sigortasında Değişiklik

İkinci el araç satın alanların trafik sigortaları daha önceden 15 gün geçerli geçerli olmak üzere satıcının sigortası tarafından karşılanmaktaydı. 15 gün geçtikten sonra yeni trafik sigortası yaptırılması zorunlu hale gelmekteydi. Fakat yapılan değişiklikle birlikte Eylül ayından geçerli olup 2. El araç satın alanların aracı alır almaz hemen sigortasını yaptırması gerekmektedir.

Devam

BMW Logosunun Anlamını Açıkladı

Büyük markaların logoları incelendiğinde her kesim tarafından farklı bir yorum gelmektedir. Logoların uzun zamanda ve emekle hazırlanması ve ayını zamanda logoların içinde var olan anlamların logo içerisine işlenmesi usta parmaklar gerektirmektedir. Bundan kaynaklanan logo çizim sürecinin uzun bir zaman almaktadır. Markalar logoları vasıtası ile insanlara ulaşıp ürünlerini satabiliyorlar ve para kazanabiliyorlar. Markalar logolarında çok az değişikliğe gitmek isterler. Bundan dolayı da ilk çizilen logoya bağlı kalarak zaman içerisinde pek az değişiklik yaparak insanların akıllarında kalıcı olmayı isterler.

Devam

Continental’den Otomatik Basınç Sistemi Teknolojisi

Dynamic Pressure teknolojisi ile her tekerleğin içerisinde jantlara yerleştirilen kompresör ve mikro işlemcilerle lastik basıncı sürekli denetlenip ihtiyaç halinde azaltılıp artırılabiliyor. Sistem ile lastik basıncı otomobilin sürüş modlarına göre de değiştirilebiliyor.

Devam

Akıllı Camlar Yakında Otomobillerdeki Yerini Alacak

Camlar otomobillerde en fazla alan kaplan parçalardan biridir. Otomobilin dışarı ile bağlantısını oluşturan ve hava ve ışık geçirgenliğini sağlayan camlar için nasıl daha etkin kullanılabileceği hakkında çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan bu çalışmalardan bazıları sonuç vermeye başladı bile. Otomobil üzerinde bu kadar büyük alan kaplayan camlar akıllı hale getirilerek hem daha etkin kullanılabilecek hem de otomobil teknolojisinde büyük bir gelişme yaşanmış olacak.

Devam

2018 Yılının En çok Satan Otomobilleri

Kesin olmayan rakamlara göre otomobil üretimi ve satışı 2018 yılına oranla 2019 yılı ilk yarısında %50 daraldı. Faizlerin yükselmesi ve bankaların krediyi kolay bir şekilde vermeyi kesmesi üzerine sıfır otomobil piyasası ülkemizde dünyaya oranla daha fazla küçüldü. Tahminlere göre geçen 2018 yılına oranla 2019 un ilk yarısında %60 daralan otomobil satışı çeşitli kampanyalar ve indirimlerle eski günlerini aramaktadır. 2018 yılında ülkemizde otomobil satılanotomobil sayısını araştırdık. 2019 un verileri ortaya çıktığında karşılaştırmak için güzel kaynak yarattık. Peki 2018 yılında hangi otomobil firması ne kadar sıfır araç satabilmiş buna bir göz atalım.

Devam
error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!