Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Oto Galeriler İçin Uyum Süresi Ertelendi

İkinci el araç satışından para kazanan işletmeler için mesleki yeterlilik belgesinin alınmasının zorunlu olduğu haberini geçtiğimiz günlerde vermiştik. Araç satışından maddi gelir sağlayan ve vergi veren ticari kurumlar mesleki yeterlilik belgesini almadan 13 Ağustos tarihinden sonra araç satışı yapamayacaktı. Fakat yapılan düzenlemeye erteleme geldi ve mesleki yeterlilik belgesi alma süresi 31 Aralık’a kadar uzatıldı.

Devam

İkinci El Araç Alım Satımında Yeni Dönem

Artık herkes kafasına göre ikinci el araç satışı yapamayacak. İkinci el araç satışı için ”Yetki Belgesi” zorunluluğu getirildi. 13 Ağustos Salı günü itibari ile birlikte ikinci el araç satışı yapan kurumların yetki belgesi olmadan araç satışı yapamayacağı açıklandı. Aynı zamanda alıcı ve satıcı arasında yaşanılan güven sorununa da bir çözüm getirilirken 8 yaşından küçük ve 160.000 km den az yol yapmış araçların satışında ekspertiz raporu zorunluluğu getirildi. Noterlerden araç alım veya satışı ekspertiz raporu olmadan alınamayacak.

Devam
error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!