Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

En Az Arıza Yapan Otomobil Modelleri

İnsanlar çeşitli sebeplerle hastalanırlar ve hastalandıklarında gündelik işlerinden ayrı kalır yada aksatırlar. Araçlarda belirli nedenlerden dolayı arıza yaparlar. Araçların arızalanması durumunda yolda kalınabilir ve büyük masraflara neden olabilir. Otomobil alacak kişilerin düşünmeleri gereken ilk nokta almak istedikleri aracı kronik sorunları ve arızaya elverişliliğidir. İyi bir araştırmadan sonra otomobilin alınıp alınmaması kararlaştırılmalıdır. Araçların ne sıklıkla arıza yaptıkları araştıran çeşitli araştırma şirketleri vardır. Bu şirketler her yıl belirli zamanlarda insanlara araçlarıyla ilgili sorular sorarak araçların performanslarını belirlemektedir. Bu belirlemeye göre her yıl en sorunsuz yani en az arıza yapan araçlar açıklanmaktadır. Geçtiğimiz 2018 yılının en az arızalanan araçları yapılan anketlerden sonra belirlendi. Ankette sürücülere ‘’aracınız kaç kez arıza yaptı?’’ sorusu yöneltildi. Her yüz sürücünün verdiği cevaplara göre markaların arıza haritası çıkartılmaktadır.

En az arızalanan markalar sıralaması ise şöyle şekillendi;

9) Toyota(109)

8)Peugeot(107)

7)Dacia(105)

6)Seat(102)

5)Nissan(100)

4)Skoda(97)

3)Kia(94)

2)Suzuki(87)

1) Hyundai(78)

Sayılar 100 araçta aracınız kaç kez arızalandı? Sorusuna verilen yanıtlara göre belirlemiştir. 100 araç sürücüsünün verdiği cevaplardan örneğin 3 kez demesi halinde 100 araç ortalama 3 kez den 300 yapar. Böylece kullanıcıların ve markaların ortalama arıza yapma sayısına ulaşılmıştır. Arıza miktarları her geçen yıl ilerleyen teknoloji ile birlikte azalma göstermektedir.

Araç segmentlerine göre en az arıza yapan modeller ise şöyle sıralandı;

Hyundai i10
Hyundai i10

 A Sınıfı: (Hyundai i10) Özellikle yüksek trafik yoğunluğuna sahip bölgelerde yaşayan sürücüler için boyutların küçük olmasıyla beraber hızlı manevra ve park yeri kolaylığı ile ve düşük motor hacmiyle ekonomik bir sürüş sağlayan Hyundai İ10 A sınıfı araçlar arasında en az arıza yapan modeldir.

Peugeot 208
Peugeot 208

B Sınıfı:(Peugeot208) Ülkemizde çok tutulan bir model olan ve bir hali çok yollarda görebileceğiniz hatchback modeliyle tanıdığımız Peugeot 208 en az sorun çıkaran B sınıfı otomobil modelidir.

Skoda Octavia
Skoda Octavia

C Sınıfı:(Skoda Octavia) Wolkswagen tasarımıyla uygun fiyatlı performans isteyen kişiler için sedan modeliyle yollarımızda dolaşmaktadır. Ülkemizde çok tutulan modeller arasında kendini bulan Octavia en az sorun çıkaran C sınıfı otomobil modelidir.

Skoda Octavia
Skoda Octavia

D Sınıfı: (Opel İnsignia) Ülkemizde lüks sınıfın uygun fiyatlı tercihi İnsignia modeli sedan ve station wagon modelleriyle yollarımızda dolaşmaktadır. Ayrıca en az sorun çıkaran D sınıfı otomobil modelidir.

Mercedes E
Mercedes E

E Sınıfı: (Mercedes E ) Ultra lüx sınıfın ve makam araçlarının vazgeçilmezi durumunda olan Mercedes E serisi araçlar lüks ve konforu aynı zamanda performansı da beraberinde sunmaktadır. Ayrıca en az sorun çıkaran otomobillerin E sınıfında başını çekmektedir.

Wolkswagen Tiguan
Wolkswagen Tiguan

SUV : (Wolkswagen Tiguan) Ülkemizde çok fazla sayıda satılan ve ailelerin ve arazi tutkunlarının vazgeçilmezi ola Tiguan Suv sınıfının en az sorun çıkaran modeli konumundadır.

En Az Arıza Yapan Otomobil Modelleri” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!