Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye’de

2019 FIA Dünya Ralli Şampiyonasının 11. ayağı olan Türkiye Rallisi 12-15 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenecek. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu etkinlikte görev alacak.

Bu yıl ülkemizde düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası, 4 gün boyunca seyircilere ünlü pilotları ve markaları izleme fırsatı verecek. Mavi ve yeşilin hakim sürdüğü coğrafyada yerli ve yabancı bir çok kişi bu şampiyonayı izlemek için Muğla’da yerini alacak. Organizasyon sponsorları şu şekilde sıralandı; Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü, Marmaris Ticaret Odası, Spor Toto, Avis, Grand Yazıcı Otel Marmaris, TURSAB, Go İpragaz, Türk Telekom, AutoMechanica, Pilotcar, PowerApp, Socar, Autoclub, Turk Yatch, Faselis, ve Ahu Hospital.

Yarış, 988.50 kilometre boyunca sürecek. 310 kilometre uzunluğunda 17 özel etap ile pilotlar kıyasıya mücadele edecek. Takımlar 12 Eylül günü shakededown etabından önce araçlarını son kontrollerini yapacaklar. 12 Eylül Perşembe akşamı sembolik startı 50 bin kişinin canlı ve yerinde izlemesi bekleniyor.

Çok sayıda ülkede canlı olarak yayınlanması beklenen Dünya Ralli Şampiyonası ülkemiz için de büyük öneme sahip. Kültürel güzelliklerin tanıtılması gelen turistlerin bölgeye yapacakları katkılar ile halka yapılan maddi kazanç düşünüldüğünde büyük fırsatlar barındırmaktadır. Ayrıca organizasyonda çok sayıda güvenlik personeli göre yapıp herhangi bir olumsuz durumun engellenmesi hedeflenmektedir. 2019 FIA Dünya Ralli Şampiyonası 12-15 Eylül tarihlerinde izleyiciyle buluşacak. Tüm otomobil sporu severler tarafından merakla beklenen organizasyon hakkında tüm haber ve bilgileri sizlere ulaştırmaya çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!