Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Continental’den 3 Boyutlu Göstergeler

Silikon Vadisi girişimlerinden Leia ile Continental arasında geliştirilen teknoloji ile araçlarımızdaki göstergeler artık 3 boyutlu hale gelecek. Lightfield teknolojisi ile sürücü ve yolcular gözlük kullanımı gerekmeden bir 3D gösterge paneli deneyimi yaşayacak.

Continental Göstergeleri
Continental Göstergeleri

Otomobillerin son yıllarda geliştirilen teknolojilerden büyük pay aldığını vurgulamak gerekir. Elektronik çağın iyiden iyiye ağırlığını hissettirdiği dönemde araçların içi bir çok fonksiyonu yerine getirebilen ekranlarla donatılmış durumda. Bu ekranların artık 3 boyutlu bir deneyim sunması Continental’in geliştirdiği teknoloji ile mümkün duruma geldi.2022 yılında seri üretime  geçilecek ve araç içindeki gösterge ve ekranların tamamen 3 boyutlu hale gelmesini sağlayan Continental Lightfield teknolojisi araba meraklılarının uykularını kaçıracak gibi duruyor. Geliştirilen teknoloji ile otomobil-insan etkileşimini farklı bir boyuta taşınacak.

Lightfield teknolojisinde sürücü ve yolcular ekranları ve göstergeleri 3 boyutlu şekilde görecekler. Ön ve arka koltuklardan rahatlıkla görülecek olan göstergeler 8 farklı bakış açısından oluşmaktadır. Böylece araç içindeki herkes kendi konumuna göre ekranı yada göstergeyi 3 boyutlu şekilde görebilecek. Işığın kırılmadan bükülmesi elde edilen görüntü güneş ışığına doğrudan maruz kalındığında bile kristal berraklığında bir görüntü sunuyor.

Continental Göstergeleri
Continental Göstergeleri

3 boyutlu gösterge teknoloji ile uyarı ve ikaz işaretlerini sürücü daha kolay bir şekilde fark edebilecek. Navigasyon ekranı, radio ve tüm bilgiler sürücüye ve yolculara 3 boyutlu olarak sunulacak.  Geliştirilen bu teknoloji ile sürücünün araçla etkileşimi artırılarak daha konforlu ve daha güvenli yolculuk sağlanabilecek. 2022 yılında seri üretime çıkacak bu teknolojiyi hangi araçların kullanacağı henüz açıklanmış değil. Tahminlere göre Alman otomotiv devlerinin lüks modellerinde ilk olarak görücüye çıkacak Lightfield teknolojisi otomobil severlerde büyük merak uyandırıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!