Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Cam Filmi Nedir?

Aracımızla yolculuk yapmaktan büyük keyif alırız. Yolda olmaktan doğayı ve güzel manzarayı seyretmek kadar insana huzur veren bir şey yoktur. Görmediğimiz yerleri görmek ve bir yerler keşfetmek aracınızla yapılacak en güzel yolculuktur. Fakat bu yolculuk sırasında gündüz vakitleri araç içerisini sıcak oluşu ve yorgunluk dikkatinizin dağılmasına ve olumsuz bir kaza yaşanılmasına neden olabilir. Sıcak ve güneşle birlikte insan vücuduna bir bunalmayla beraber uyku hale çöker. Bu durum yolculuk sırasında çok tehlikeli bir hal alabilir. Bu gibi olumsuz bir durum yaşamamak için aracın iç sıcaklığını optimum seviyede tutmak gerekmektedir. Klimanın sürekli çalışması da insana uzun süre sonunda baş ağrısı yapmaktadır. Pencerelerin açılıp yola devam edilmesi ise hem içeride bir rüzgar esmesine hem de sıcak havanın olduğu gibi aracın içerisine dolmasına neden olur. Bu durumun en etkili çözümü aracın camlarına film kaplatılmasıdır. Yoğunluk değeri değişen araç filmlerinden istediğine göre birini kaplatarak dışarıdaki güneş ışığının aracın içine girmesini engelleyebilir böylece konforlu ve güzel bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Cam Filmi Nedir
Cam Filmi

Araç cam filmi kaplama, aracın camına güneşin zararlı ışınlarını içeriye geçirmeyen bir film tabakasının cama yapıştırılması ile gerçekleştirilir. Güneşten gelen UV ışınları ile birlikte cilt kanseri olma durumunu en aza indirir. Sadece sağlık açısından değil ekonomi açısından da bakıldığında cam filminin yararları saymakla bitmez. İçeri giren güneş ışını miktarı azaldıkça içerideki hava ısınmaz. Böylece klima ihtiyacı doğmaz. Klimanın çalışmaması ile de yakıt ekonomisi yapılmış olmaktadır. Böylece çevreye salınan egzoz emisyon miktarı azalır. Hem cebimize hem de doğaya bir faydamız olur. Araç içine giren güneş ışınları zamanla değdiği yerleri soldurur ve çatlatır. Cam filmi sayesinde içeriye daha az güneş ışını girer ve aracın parçaları daha uzun süre kullanılabilir. Böylece parça maliyetinden kurtulacağımız gibi atık parçalar ile çevre kirliliği yaşanılmasının da önüne geçilmiş olur. Cam filminin bir diğer özelliği ise yaşanılabilecek herhangi bir kaza anında camın patlamasını ve içerideki yolculara zarar vermesini engeller. Cam filmine tutunan cam parçaları dağılmaz. Ayrıca güvenlikli cam filmi taktıranların hırsızlık ve kapkaç olaylarına da karşı önlemi vardır. Güvenlikli cam filmleri ile cam kolay kolay kırılamaz hale gelmektedir. Böylece hırsızların aracı ve içerideki değerli eşyalara ulaşması zor olmaktadır.

Cam filmi kullanımı zifiri adı verilen şekilde yapılması haklinde yasaktır. Yani içerinin tamamen görünmemesi halinde ceza alabilirsiniz. Fakat belirli oranda görüntüye izin verilen cam filmleri ile birlikte rahatça gezebilirsiniz. Binek araçlarda cam filmi yaptırmanın maliyeti 4 cam için yani sağ ve sol tarafta kalan camlara yapılan uygulama ile 250 TL civarlarıdır. Fakat yapılacak filmin numarasına ve kalitesine göre fiyatlar değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!