Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bosch’tan 3 Boyutlu Gösterge Paneli

Uzun süredir elektrikli aletler üreten Bosch, otomobillerin içerisinin dijitalleşmesinde büyük rol oynamıştır. Yılların verdiği tecrübe ile birlikte geliştirdikleri elektronik aletleri ile otomobillerin içerisinin günümüz teknolojisine gelmesini sağlamıştır. Sızdırılan bilgilere göre  Bosch bir süredir 3 boyutlu gösterge paneli üzerinde çalışmaktaymış. Panelin başarıyla üretildiği hatta bazı araçlarda çeşitli denemeler yaptıkları da söylentiler arasında.

Seri üretim otomobiller için üretilmesi planlanan 3 boyutlu göstergeler ile otomobillerin içi hem daha yenilikçi hem de daha gösterişli hale gelecek. Otomobil dünyasının en büyük tedarikçileri arasında gösterilen Bosch, ürettikleri bu 3 boyutlu panel teknolojisine ”insan-makine arayüzü” adını verdi. Sistem hakkında tam detaylı bir bilgi açıklanmamış olsa da sızdırılan bilgilere göre 3D gözlük gerektirmeden 3 boyutlu göstergelerin gözle görülebilir olduğu bilinmekte.

Bosch yetkililerinden Dr. Steffan Berns tarafından yapılan üstü kapalı açıklamada ”Görüş derinliği, sürücülerin önemli bilgileri çok daha hızlı alabileceği anlamına geliyor. Örneğin yardımcı sistemler veya acil durum uyarıları bildirimleri bu şekilde gelecek. Ana ekrandan fırlayan uyarılar çok daha çabuk algılamamızı sağlayacak.” dendi.

Aracın arka kamerasından gelen bir 3 boyutlu görüntü, park sensörünün sunduğu olanaklara göre oldukça rahat bir park deneyimi sunacak. Sürücü 3 boyutlu bir şekilde arkasını görerek kolay bir şekilde park edebilecek. Tamamen otonom araçların çoğalıp ve geliştirilip yollarda görülmeleri ile birlikte 3 boyutlu sistemlerin öneminin artacağı görüşünde olan Bosch markası bu tür sistemlerin geliştirilip kullanıcılara en iyi deneyimi sunmasını sağlamakta kararlı.     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!