Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

2019 Ehliyet İçin 8 Adımda Randevu Alma

2019 yılında ehliyet ve ruhsat alanında yapılan değişikliklerden biri de ehliyet işlemlerinin artık Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne bağlanması oldu. Bu yeni düzeleme yeni randevu alma sistemini de beraberinde getirdi. Artık kendinize ait birkaç bilgi ile kolayca ehliyet için randevu alabiliriz. Bu yazımızda 8 adımda nasıl randevu alınır resimli bir biçimde inceleyelim.

Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden randevu almak için TIKLAYINIZ…

1-Öncelikle TIKLAYINIZ… yazan yere bastığınızda karşınıza gelen sayfada “SÜRÜCÜ BELGESİ” yazan yere tıklıyoruz.

2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 1
2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 1

2-“Sürücü Belgesi” yazan ekrandan sonra karsımıza bir bilgi ekranı gelecektir okuduktan sonra okla gösterilen “kabul ediyorum” butonuna basıyoruz.

2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 2
2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 2

3-Gelen aşağıdaki ekrana isim, soyisim, T.C kimlik no, başında “0” olmadan telefon numaranız, e-mail adresinizi ve aşağıda “0990” sizin ekranızda farklı yazan güvenlik kodunu ait olduğu boşluğa yazdıktan sonra kırmızı ok ile belirtilmiş olan “Devam Et” butonununa basıyoruz.

2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 3
2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 3

4-Devam eden ekranda il ve ilçe seçimleri sırasıyla önce 1 numaraya il, ardından 2 numaraya ilinize bağlı ilçelerden hangisinde başvuru yapacaksanız o ilçeyi yazıp seçtikten sonra 3 numaranın yanındaki “ İleri” butonuna basıyoruz.

2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 4
2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 4

5-Daha sonra isminizin baş harfleri bulan kaydı dikkat li bir şekilde takip edip yukarı okların göstermiş olduğu + işaretli ekle / kaldır işaretlerinden sadece başvuru yapacak kişiyi “ekle”diyerek seçiyoruz.  Bu işlemin artından arkasında yıldız bulunan ok işaretinin gösterdiği “ileri” butonuna basıyoruz.    

2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 5
2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 5

6-Gelen ekradan önce 1 numaralı okun gösterdiği kişi seç işaretini seçip 2. Olarak randevu tarihi, ardından 3 .Olarak da randevu saatini belirledikten sonra “Eklenen Kişiler” yazan yere ismimizin başharfleri otomatik olarak çıkacaktır. En sonda 4 numaralı okun gösterdiği “İleri” yazan butona basıyoruz.

2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 6
2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 6

7-Karşımıza gelen bu sayfada görmüş olduğunuz 1 numarada varsa e-mail adresinize, yoksa da 2 numaralı yerde görünen telefon numaranıza otomatik olarak site bir kod gönderecektir. Bu kodu boşluk bulunan kısma yazdıktan sonra yine 3 numaralı okun gösterdiği ” İleri ” butonuna basıyoruz.

2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 7
2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 7

8-Ve randevu siteminin sonu… Evet işlemim doğru 1 numaralı okun gösterdiği yerde benim ismim ve soy ismimim baş harflerinin olduğu yer de doğru ve “Tebrikler” yazıyor. Kontrollerim olumlu. Referans kodum mevcut. İsterseniz 3 numaralı okun karşısında yazan kayıt oluşturduğunuza dair bilgisayar çıktısı alabilirim. 1numaralı okun karşısında randevu günü ve saatim belirlendi. Eğer ki 1 numaralı okun gösterdiği yerde isim soyisim sıralanışım yanlış ise tekrardan randevu almak için ve yahut başkası için bir randevu almak için 3 numaralı okun karşısında bulunan “Tekrar randevu al” yazısına tıklayarak en baştan tekrar randevu alabiliriz. Herkese her işin de kolay gelmesi dileğiyle…Sağlıcakla…

2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 8
2019 Ehliyet İçin Randevu Almak 8

NOT: Kesinlikle referans kodunu bir kenera not ediniz ya da cıktı alarak randevuya gününde gidiniz.Randevu saatinden 15 dk önce randevu yerinde olmayı unutmayınız….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu Site Emek Hırsızlığına Karşıdır !!!